Kalorie pomáhají Alici

💙 Přes příznivce našeho Nadačního fondu se k nám dostala žádost paní Alice Valehrachové z Brna, která v obrovském množství výdajů již nenašla prostředky na potřebné pravidelné rehabilitace nehrazené pojišťovnou. Zde je její příběh, který svědčí o tom, že si naši pozornost a podporu zaslouží.

💙 Paní Alici je 41 let, má dvě děti, Kryštofa 18 let a Marušku 13 let. Kryštof se narodil ve 29. týdnu s váhou 950 g. Na jeho péči maminka zůstala sama. Jako samoživitelka navíc splácela dluhy, které zanechal její první manžel. Muž, se kterým se rozvedla, se o syna nikdy nezajímal a nestaral. Alimenty posílá účelově, aby se nedalo podat trestní oznámení za jejich neplacení. Dnes již Kryštof studuje Gymnázium Ludvíka Daňka v maturitním ročníku a rozhoduje se kam na vysokou školu. Je také mládežnickým reprezentantem České republiky v atletice, ve skoku do dálky, a je velmi úspěšný.
Po čase paní Alice konečně poznala spolehlivého a hodného muže, nicméně život ji zkoušel znovu. Narodila se jim Maruška. Po těžkém porodu se u ní ve 2 letech objevila epilepsie a atypický autismus.

Více...

Kalorie pomáhají Nelince

Milí sportovci,
přátelé a podporovatelé našeho nadačního fondu, máme tady advent, období, kdy bychom se všichni měli na chvíli zastavit a zamyslet nad tím, zda není na světě někdo, komu bychom mohli tento čas trochu zpříjemnit. My z Kalorií bychom pro Vás někoho takového měli.
💙 Jmenuje se Nelinka a narodila se v roce 2018. Hned na počátku života jí diagnostikovali poškození mozku po prodělané cytomegalovirové infekci v těhotenství. Následovaly další diagnózy: dětská mozková obrna, těžké poškození zrakových nervů, mikrocefalie, Westův syndrom a následné zavedení Peg sondy z důvodu neprospívání.

Více...

Poděkování od rodičů Nicolase

Dostali jsme e-mailem poděkování od rodičů Nicolase. Jsme rádi že jsme mohli pomoci, a že naše společné úsilí má smysl.
Celé znění zprávy připojujeme:

Více...

Pomůžeme Matýskovi

💙 Začal listopad a my pro vás máme krásný a důležitý projekt – budeme sportovat pro Matýska.
💙 Matýsek je devítiletý sympaťák z České Lípy. Narodil se předčasně a lékaři zjistili, že mu chybí pohybová centra v mozku, a diagnostikovali mu dětskou mozkovou obrnu. Je zcela odkázaný na pomoc maminky.

Více...