Damiánek se narodil před Vánocemi roku 2022 ve 25. týdnu těhotenství a po následných komplikacích spojených s onemocněním Covid u něj došlo k poškození mozku. Výsledná diagnóza? Spastická dětská mozková obrna, kvadruparetická forma. To znamená, že jsou poruchou hybnosti zasaženy všechny čtyři končetiny.

Charitativní běh 16. 5. v Karlíně

V květnu nás čeká krásná spolupráce. Má to všechno, co máme rádi. Sport, komunitu a pomoc druhým. 

Společně s Benteler Business Services CZ  podpoříme Centrum integrace dětí a mládeže, z. s. , které se dlouhodobě potýká s nedostatkem prostředků. 

Benteler tomu dá něco navíc a pro své zaměstnance i další podporovatele Centra uspořádá charitativní běh. A my tak nemůžeme jinak, než se přidat a postavit štafetu. Tak nám držte palce. Nebo si chcete zaběhat s námi?

Příspěvky z naší spolupráce podpoří zdravotně a sociálně znevýhodněné děti a jejich rodiny. Náš sport v květnu tak zase pomáhá dvakrát. 

PS: V případě zájmu o účast se nám neváhejte ozvat, rádi vás uvidíme.

Poděkování od Tobiáše

Tobiáš už rehabilituje a posílá poděkování.

Díky našim skvělým sportovcům (a nejen jim) jsme mu mohli uhradit polovinu měsíční rehabilitace, tzn. 33.000,- Kč. 

Všem kteří přispěli děkujeme a Tobíkovi držíme palce v dalších pokrocích.

Pomohli jsme Františkovi

Pamatujete si sportovce Františka? V lednu a únoru jsme pro něj spálili kalorie za 20 792 Kč.

Peníze pomohou uhradit část čtyřtýdenního intenzivního rehabilitační programu. Společně Františkovi popřejme co největší pokroky a spoustu síly na jeho cestě.

V březnu pomáháme Tobiáškovi

Představujeme vám Tobiáše, pro kterého budeme společně sportovat v březnu. 

Tobík je zdravý a veselý kluk, rád čte, dobře se učí, zajímá se o sport, je vášnivý fanoušek a občas si sedne do brány na florbale. Vlastně ho baví snad všechno, je na světě moc rád, říká prý někdy mamince.

Narodil se předčasně, akutním císařským řezem, kvůli malému průtoku v pupečníku, a už 12 let statečně bojuje s dětskou mozkovou obrnou. Trápí ho silná kvadruspasticita, kdy jsou svaly neustále v křeči a způsobují krácení šlach i kostí. Od narození Tobík hodně cvičí a stále potřebuje intenzivní péči. Také prodělal několik operací a další ho ještě čekají.

Pomůžeme Elišce

Eliška je 16tiletá slečna, která má, bohužel následkem špatného porodu, dětskou mozkovou obrnu
Bohužel nemůže vést běžný život jako ostatní děvčata v jejím věku, je odkázána na pomoc druhé osoby, pohybuje se na invalidním vozíčku.
Díky Vám všem jsme Elišce mohli přispět neuvěřitelnou částkou 55 000 Kč.

Pomohli jsme Valérii

💙 19.200,- Kč = 1 měsíc rehabilitace!

💙 Tolik jsme vybrali pro Valinku spolu s našimi nezastavitelnými sportovci i novými dárci.
💙 Děkujeme Benteler Business Services CZ, jste skvělí.

Pomáháme Valérii

💙 Naše srpnová kampaň bude trochu výzva. Pokaždé se samozřejmě všichni snažíme udělat ještě nějaký ten kilometr navíc, aby celkový příspěvek byl co nejvyšší.
💙 Tentokrát budeme náš výsledek přepočítávat na hodiny cvičení. Ale popořadě.
Kalorie pomáhají Alici

💙 Přes příznivce našeho Nadačního fondu se k nám dostala žádost paní Alice Valehrachové z Brna, která v obrovském množství výdajů již nenašla prostředky na potřebné pravidelné rehabilitace nehrazené pojišťovnou. Zde je její příběh, který svědčí o tom, že si naši pozornost a podporu zaslouží.

💙 Paní Alici je 41 let, má dvě děti, Kryštofa 18 let a Marušku 13 let. Kryštof se narodil ve 29. týdnu s váhou 950 g. Na jeho péči maminka zůstala sama. Jako samoživitelka navíc splácela dluhy, které zanechal její první manžel. Muž, se kterým se rozvedla, se o syna nikdy nezajímal a nestaral. Alimenty posílá účelově, aby se nedalo podat trestní oznámení za jejich neplacení. Dnes již Kryštof studuje Gymnázium Ludvíka Daňka v maturitním ročníku a rozhoduje se kam na vysokou školu. Je také mládežnickým reprezentantem České republiky v atletice, ve skoku do dálky, a je velmi úspěšný.
Po čase paní Alice konečně poznala spolehlivého a hodného muže, nicméně život ji zkoušel znovu. Narodila se jim Maruška. Po těžkém porodu se u ní ve 2 letech objevila epilepsie a atypický autismus.

Kalorie pomáhají Nelince

Milí sportovci,
přátelé a podporovatelé našeho nadačního fondu, máme tady advent, období, kdy bychom se všichni měli na chvíli zastavit a zamyslet nad tím, zda není na světě někdo, komu bychom mohli tento čas trochu zpříjemnit. My z Kalorií bychom pro Vás někoho takového měli.
💙 Jmenuje se Nelinka a narodila se v roce 2018. Hned na počátku života jí diagnostikovali poškození mozku po prodělané cytomegalovirové infekci v těhotenství. Následovaly další diagnózy: dětská mozková obrna, těžké poškození zrakových nervů, mikrocefalie, Westův syndrom a následné zavedení Peg sondy z důvodu neprospívání.

Tři maminky s dětmi z Ukrajiny už bydlí

Milí sportovci, kamarádi i všichni další, kteří nás sledujete a pomáháte s námi!
Náš slib poskytnout azyl rodinám z válkou postižené Ukrajiny jsme splnili.
V současné době máme ubytovány tři maminky s dětmi v rodinném domě v Louňovicích a do bytu v Nuslích se stěhuje maminka s malým synkem.
Víme, že situace kolem válečného konfliktu na Ukrajině doléhá na nás všechny, ale pořád jsou to jenom nepříjemnosti, které nás nutí se trochu uskromnit, případně dělat některé věci jinak. Rozhodně ale nejsme vystaveni skutečnosti, že nás někdo s jedním kufrem vyhnal z našeho domova, donutil odjet do cizí země a dost možná i zbavil možnosti se vrátit zpět.
V březnu a dubnu sportujeme pro Nicolase

Představujeme tedy nový projekt pomoci, pro který společně sportujeme v březnu a dubnu 2022.
Výtěžek poskytneme jako příspěvek na nákup dětského invalidního vozíku.

Dnes již skoro 11letý Nicolas byl nedonošený, trápí ho dětská obrna, rozštěp páteře, těžká mentální retardace a epilepsie a mnoho dalších komplikací. Vzhledem ke komplikacím s jeho zdravotním stavem potřebuje invalidní vozík na míru, jehož cena je astronomických téměř 200.000,- Kč.

Kalorie pomáhají Ukrajině

???? Dnešní svět žije válkou na Ukrajině a ani my nezůstáváme neteční.
???? I my cítíme sounáležitost se všemi, které válka zasáhla. 
???? Pronajali jsme byt a v jednání je další. Na cestě už jsou ženy s dětmi, kterým je chceme poskytnout.
???? Aktuální příjmy nadačního fondu na takovou výši podpory nestačí. My jsme se ale rozhodli, že budeme přispívat i jinak, mimo režim našeho sportování.

Prosinec a leden pro Linku bezpečí

💙 Linku bezpečí vám jistě nemusíme představovat.
💙 Již dlouhá léta pomáhá dětem, a nejen jim, v těžkých životních situacích. I tady však zasáhla pandemie COVID-19 a fungování Linky bezpečí bylo ohroženo. To nás nenechalo chladnými a tuto smysluplnou pomoc jsme se rozhodli podpořit hned dvouměsíčním sportováním.
💙 Z prosincových a lednových sportovních výkonů Lince bezpečí posíláme 19.691,- Kč.
💙 Viz náš transparentní účet: https://ib.fio.cz/ib/transparent?a=32523252
💙 Přejeme si, aby se pomoci dovolal každý, kdo ji potřebuje.
💙 V únoru sportujeme dál a ani zima nás nezastaví 💙
💙 Přidej se k nám, sportuj a pomáhej.
Pomáháme Ivanovi

Pomohli jsme Ivanu Drlíkovi částkou 15 391,- Kč.
Do roku 2000 měl běžný život jako ostatní. V dospívajícím věku se ale ne vlastní vinou v okamžiku ocitl na pokraji života a smrti.
Poranění míchy jej upoutalo na invalidní vozík. Kromě toho, že je ochrnutý má neustálé svalové spazmy - křeče, které jsou nepříjemné a bolestivé. Díky tomu, že v minulostí aktivně sportoval, jezdil na kole a plaval, a díky důslednému cvičení v rehabilitačním zařízení se mu podařilo uchovat trochu svalové hmoty. Ale i přes všechnu tu námahu, potřebuje neustálou pomoc cizí osoby. Ač je to už hodně let, snaží se žít plnohodnotný život, ale s přibývajícím věkem a událostmi je stále těžší.

Pomáháme Elišce

Před 14 lety se přišla na svět Eliška a sportovci z KALORIE POMÁHAJÍ jí poskytnou dar ve výši celkového odsportovaného příspěvku za měsíc září 2021.

Na pomoc Elišce jsme tak odeslali 13 435,- Kč. 

Celý životní příběh Elišky a její rodiny je nelehký.

Narodila se jako donošené miminko, jen byla malinká. Vážila jen 2,18 kg. Od začátku byla opožděná, a tak se vše přisuzovalo tomu, že byla malé miminko a časem to dožene. Jenže ve dvou letech ještě sama nechodila, rozhodli se rodiče pro genetické vyšetření. Dozvěděli se, že Eliška má vzácný syndrom Cri Du Chat (syndrom kočičího křiku). Jedná se o zkrácení raménka na 5.chromozomu. Neví se, kolik a jaké geny jí chybí. Součástí diagnózy je i mentální retardace, mikrocefálie, hypotonie, hydrocefalus.

Na návštěvě za Patrikem

💙 Byli jsme se podívat za Patrikem.
💙 On i rodiče moc pozdravují vás všechny, díky kterým jsme mohli celé rodině alespoň trochu pomoci v nelehké životní situaci.
Pozdrav od Karolínky

Ahoj sportovci, 
Karolínka vás všechny pozdravuje a posílá fotky z lázní, kde zkouší pomůcku WalkAide.
Už se těší na nové rehabilitační kolo, které díky vám všem asi zvládneme koupit už po skončení tohoto měsíce. 

Nové Háro pro Laurinku

Naši milí sportovci, ale i nesportující příznivci,

Laurinka je 13tiletá slečna, která má pro dívku nevšední zálibu – rybaření. Ryby u nich v rodině chytají všichni, a tak ani ona nezůstává pozadu. Baví jí však i „holčičí“ věci jako je tancování, malování, ráda čte. Momentálně bojuje se vzácnou formou leukémie a po těžkých devíti měsících chemoterapií čeká na vhodného dárce. Zatím se nenašel, tak jí pojďme všichni držet palce a kdo může a chce pomoci, zapište se do registru dárců kostní dřeně. Dětí a lidí, jako je Laurinka je hodně a pokud není vhodný dárce, musí být v tzv. udržovací léčbě chemoterapiemi, což nejde napořád.

A díky Vám má teď Laurinka novou paruku, aby se cítila dobře a bez "nnenápadných" pohledů okolí.
Dobře utracených 25.000,-
A to díky vám všem. 
Ještě jednou děkujeme.

Byli jsme na návštěvě u Patrika

Ahoj přátelé, kamarádi, příznivci,

byli jsme navštívit malého Patrika a velmi nás to opět utvrdilo, že to, co děláme je správná věc. Že se skutečně všichni máme příliš dobře, aniž bychom si to úplně uvědomovali.

Rodina Patrika je úžasná a dělají pro něj všechno co dokážou. ❤️
Náklady na péči jsou však enormní. Jen úpravy domu vyšly na 600.000,- a měsíční náklady na nezbytné rehabilitace vyjdou na více než 10.000,-. Od státu pak dostávají celkový příspěvek 19.000,-. Peníze sice nejsou všechno, ale v tomto případě znamenají mnoho.

Tady to všechno začalo. V obci Květnice, kde bydlí a žijí zakladatelné nadačnho fondu Matěj a Zděnek. 
Aktivity k podpoře komunitního života v obci se postupem času změnily až k založení tohoto nadačního fondu

{mosmap height='250'}

Danielka už má nové háro!

Je úžasné sledovat, kolik dobých lidí má Danielka kolem sebe.
Dneškem jsme zaznamenali dvě skvělé zprávy pro projekt Kalorie Pomáhají.
První je ta, že na Danielku Nové Háro máme již nyní dost prostředků díky jednorázovým dárcům, kteří s námi (zatím) nesportují. Právě jsme tedy odeslali na transparentní účet Nového Hára 25.000,- Kč.

Máme radost, že Danielka má radost. ????

My ale dodržíme, co jsme slíbili a dál budeme sportovat pro tento skvělý projekt.

Nový projekt, Nové háro

Nové háro je projekt skupiny nadšenců, kteří se snaží bourat tabu a šířit osvětu o problematice dětské onkologie. Zejména ale pomáhá nemocným dětem výrobou kvalitních paruk na míru, díky nimž se mohou cítit normálněji a nemusí snášet zvědavé pohledy okolí.
Všechny příspěvky od listopadu do ledna věnujeme na výrobu paruky pro malou Danielku.

Daniela se narodila v srpnu 2004, vyrůstá jako naprosto bezproblémová holka v domečku se zahradou na malé vesničce. Má staršího bratra, se kterým má velmi blízký vztah. Už od útlého dětství se věnuje aktivně tanci (country, step a line dance).

Podporujeme malého Patrika

V tomto prvním ročníku naší dobročinné aktivity jsme se rozhodli podpořit malého Patrika, který od narození bojuje s mentálními i fyzickými neduhy.
Získané prostředky věnujeme Páťovi na pořízení rehabilitačních pomůcek či programů.