Kalorie pomáhají Nelince

Milí sportovci,
přátelé a podporovatelé našeho nadačního fondu, máme tady advent, období, kdy bychom se všichni měli na chvíli zastavit a zamyslet nad tím, zda není na světě někdo, komu bychom mohli tento čas trochu zpříjemnit. My z Kalorií bychom pro Vás někoho takového měli.
💙 Jmenuje se Nelinka a narodila se v roce 2018. Hned na počátku života jí diagnostikovali poškození mozku po prodělané cytomegalovirové infekci v těhotenství. Následovaly další diagnózy: dětská mozková obrna, těžké poškození zrakových nervů, mikrocefalie, Westův syndrom a následné zavedení Peg sondy z důvodu neprospívání.

💙 Z těchto příčin je psychomotorický vývoj Nelinky velmi opožděný oproti jejím vrstevníkům. Rehabilitace ji posouvají neustále dopředu a zlepšují její zdravotní stav nejen po fyzické stránce, ale i po té mentální.
💙 Obrovské penzum práce pro svoji dceru odvádějí její rodiče, kteří s ní pravidelně cvičí. To Nelince velice pomáhá, odstraňuje svalové napětí z končetin a zlepšuje její držení těla. Nelinka je díky tomu veselá a nic ji nebolí.
💙 Nelince velice pomáhají neurorehabilitace Therasuit v soukromém zařízení CENTRUM HÁJEK z.ú. Na tyto rehabilitace nepřispívají veřejné zdravotní pojišťovny i přes fakt, že v řadě případů tyto terapie posunou dětičky o obrovský kus dopředu. Nelinka již absolvovala několik pobytů, nyní však rodiče nemají dostatek prostředků na další.
💙 Vzhledem k tomu, že ortopedická kontrola bohužel právě nyní předpověděla brzkou nutnost operace kyčlí, jsme přesvědčeni, že právě Nelinka je v čase předvánočním tou pravou, kterou bychom měli podpořit.
Proto Vás jako již mnohokrát předtím vyzýváme: registrujte se, sportujte s námi anebo jen prostě udělejte dobrou věc a pošlete pár korun holčičce, která si svojí statečností Vaši přízeň zaslouží.