Nový projekt, Nové háro

Nové háro je projekt skupiny nadšenců, kteří se snaží bourat tabu a šířit osvětu o problematice dětské onkologie. Zejména ale pomáhá nemocným dětem výrobou kvalitních paruk na míru, díky nimž se mohou cítit normálněji a nemusí snášet zvědavé pohledy okolí.
Všechny příspěvky od listopadu do ledna věnujeme na výrobu paruky pro malou Danielku.

Daniela se narodila v srpnu 2004, vyrůstá jako naprosto bezproblémová holka v domečku se zahradou na malé vesničce. Má staršího bratra, se kterým má velmi blízký vztah. Už od útlého dětství se věnuje aktivně tanci (country, step a line dance).

Po základní škole začala studovat zdravotní školu. Těsně před nástupem do druhého ročníku (20.8.2020) byla hospitalizována s teplotami, zvracením a průjmy. Ještě tu noc byla převezena do FN Ostrava Poruba na oddělení pediatrické, resuscitační a intenzivní péče, kde ihned zahájili „pátrání“ po konkrétní diagnóze. Asi pět dní poté byla Daniele provedena biopsie ledvin, stanovena diagnóza a ihned zahájena velmi silná, agresivní léčba kortikoidy, chemoterapie atd., což mělo za následek mimo jiné vypadáváni vlásků, které měla vždy krásné, silné a husté. Bohužel se to však neobešlo bez dalších komplikací a Danunce musela být tato léčba zastavena kvůli vážnému poškození krvetvorby, kdy musela podstoupit mnoho transfúzí a výměny plazmy. Po celou dobu od stanovení diagnózy je Danunka na dialýze, kterou ji pomocí katetru zavedeného v krku, provádějí očišťování krve třikrát do týdne. V tomto období musela být dokonce uvedena na několik dní do umělého spánku z důvodu dalších komplikací. Čištění krve bude podle všeho dlouhodobou záležitostí, protože poškození ledvin je velké a šance na jejich rekonvalescenci minimální s velkou pravděpodobností transplantace ledviny.


Pojďme společně Danielce v její nelehké situaci pomoci alespoň tím, že se bude moci s novými vlásky cítit o trochu normálněji a také jí ukážeme, že na světě jsou lidé s dobrým srdcem, kterým její osud není lhostejný. Možná se jí tak bude s nemocí bojovat o malý kousek lépe.

Takže v neděli 1.11. začínáme sportovat pro krásnou Danielku a její „Nové háro“!

Sdílejte nás a dejte svým přátelům možnost se k nám přidat a sportovat s námi pro dobré věci.